Bozkurt Mahallesi, Şehit Yusuf Demir Caddesi, No:3 Keşap Giresun
trende

SEO İçerik Oluşturma Hizmetleri

SEO İçerik Oluşturma Hizmetleri

SEO İçerikli İçerik Oluşturma Hizmeti

Web sitelerinde verimliliğin sağlanabilmesi için başta Google olmak üzere arama motorlarındaki doğal (reklamlar harici) arama sıralamalarında başarılı sonuçlar elde etmek şarttır. Arama motorlarının, bu sıralamaları yaparken en önem verdiği konulardan biri web sitesinde yer alan yazılı içeriğin özgün olup olmadığıdır.

 Bunu biraz açacak olursak;

Her geçen gün daha da büyüyen world wide web’in en büyük sorunlarından biri, web sitelerinde kullanılan yazılı içeriklerin, internet üzerinde aynı konuda yer alan diğer web sitelerinden kopyalanarak kullanılmasıdır. İnternet plagiarizmi olarak adlandırılabilecek bu davranış biçimi hem orijinal içeriği oluşturanların bilgi ve emeğine saygısızlıktır, hem de web’i günden güne aynı bilgilerin, aynı cümlelerle tekrar ettiği koca bir çöplüğe dönüştürmektedir. Gelişmiş sıralama algoritmalarına sahip olan arama motorları, özgün içeriğe sahip web sitelerini sıralamalarda üst sıralara yerleştirerek ödüllendirir, çalıntı içerik kullanan web sitelerini ziyaretçilerin kolay kolay ulaşamayacağı sıralamalara indirerek cezalandırır.

 Web sitesi içeriğinin zengin ve özgün olması, arama motorları kadar siteye gelen ziyaretçiler için de önemlidir ve site verimliliğine bu açıdan da katkı sağlar. Sonuçta web sitenize gelecek olan ziyaretçi, buraya sadece ve sadece sitenizin içeriği için gelmektedir.

 Tüm bu nedenlerle bir web sitesinden verim almak isteniyor ise, hiç tartışmasız sitede özgün ve zengin içerik sunulmalıdır. Yeni bir web sitesi yaptırmak isteyen kurumların ise, çoğunlukla bu konudaki en büyük problemleri zamansızlık ve içeriği nasıl oluşturmaları gerektiğini bilmemeleridir. Zaten web sitesi sahiplerini kopyala – yapıştır içerik kullanmaya iten ana nedenler de bunlardır.

 Giresun Tasarım, bu konuda dileyen müşterilerine anahtar teslim çözüm sunarak, web siteleri için zengin ve özgün içerik oluşturma hizmeti verir. Bizim için öncelikli olan yaptığımız çalışmalardan müşterilerimizin verim almasıdır.


TARAFIMIZA SIKÇA SORULAN SORULARDAN BİRKAÇI, MERAK ETTİĞİNİZ TÜM SORULAR İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU NEDİR?
Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarındaki doğal arama sonuçlarında hedeflenen anahtar kelimeler ile web sitenize ulaşacak ziyaretçilerin sayısını ve kalitesini artırmaya yönelik yapılan çalışmalara verilen isimdir. İngilizce'deki özgün ismi Search Engine Optimization'dır ve SEO olarak kısaltılır.
ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU HİZMETİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
Arama motoru optimizasyonu ile ilgili not edilmesi gereken en önemli bilgi, bu hizmeti verenlerin çoğunlukla düzmece bir hizmet satmaya çalışıyor olduğudur. Arama motorları algoritmalarını kullanıcının arama yaptığı anahtar kelime ile en doğru sonuçları, en doğru sıralama ile getirecek biçimde hazırlar ve sürekli olarak geliştirirler. Bu algoritmalar son derece karmaşık yapıdadır ve arama yapan kişinin lokasyonu, internet kullanım alışkanlıkları, ilgi alanları ve daha niceleri gibi çok sayıda değişkeni kullanırlar.

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında kullanılacak tekniklerin başta Google olmak üzere arama motorlarının ilkelerine aykırı olmaması gerekir. Google bu konuda çok net çizgiler belirlemiştir ve bu çizgilerin dışına çıkıldığını tespit ettiği anda söz konusu web sitesini indeksinden çıkartmaya varan yaptırımlar uygular.

Bu nedenle arama motoru optimizasyonu adı altında yapılacak çalışmalarda çok dikkatli olunmalıdır. Web sitesi tarafında yapılacak çalışmalar aslında son derece kısıtlı ve tek amaca yöneliktir: Kaliteli bir web sitesi yaratmak.

Kaliteli web siteleri arama motorlarında kalıcı olarak başarılı sonuçlar elde eder. Kaliteli olmayan web siteleri ise arama motoru optimizasyonu için ne kadar çok para harcarlarsa harcasınlar sonu hüsranla sonuçlanacaktır. Kimsenin elinde kalitesiz bir web sitesine arama motorlarında iyi sıralar temin edecek sihirli bir değnek yoktur.
DOĞAL ARAMA SONUCU NEDİR?
Arama motorlarında yapılan aramalarda listelenen ücretsiz, standart arama sonuçlarını kastediyoruz. Arama motorlarına reklam vererek elde edilen sonuçlar, arama motoru optimizasyonu kapsamına girmez. Arama motoru optimizasyonu yaptıklarını söyleyerek Google'da ücretli reklamlarınızın çıkmasını sağlayanlara karşı dikkatli olmanızı ve paranızı kaptırmamanızı öneririz.
ARAMA MOTORU DOSTU NE DEMEK?
Yazılım ve içerik yapıları arama motorlarında verimli sonuçlar elde edecek şekilde tasarlanmış web siteleri 'arama motoru dostu' ya da 'arama motoru optimizasyonu dostu' olarak nitelendirilir. Arama motoru optimizasyonu'nun aşamalarından biri, üzerinde çalışılan web sitesinin arama motoru dostu hale getirilmesidir.
ARAMA MOTORLARINDA BİRİNCİ SIRAYA ÇIKMAMIZI GARANTİ EDEBİLİR MİSİNİZ?
Hayır, böyle bir garanti kesinlikle kimse tarafından verilemez. Bu iddiada olanlar dolandırıcıdır, uzak durulmalıdır.
ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONUNDA TAAHHÜT EDİLEN NEDİR?
Arama motoru optimizasyonu hizmetinde kimse size sıralama garantisi gibi net taahhütlerde bulunamaz. Taahhütler hizmetin doğası gereği son derece havadadır ve başarı garantisi kesinlikle yoktur.
PAGERANK NEDİR?
PageRank, ismini Google'ın kurucularından Larry Page'den alan ve Google'ın arama sonuçları sıralamalarını belirlemekte kullandığı algoritmalardan birinin ismidir. Google arama sonuçlarını sıralarken buna benzer birçok algoritma kullanır, ancak PageRank en eski ve iyi bilinen Google algoritmasıdır. PageRank bir link analizi algoritmasıdır ve kabaca şu mantıkla çalışır:

Eğer kaliteli bir web sayfası, bir başka web sayfasına link vermiş ise, muhtemelen link verilen web sayfası da kaliteli bir web sayfasıdır.

PageRank algoritması istismara açık bir yapıda olduğundan Google istismarı önleyecek TrustRank gibi destekleyici algoritmalar kullanır.
TRUSTRANK NEDİR?
TrustRank, Stanford Üniversitesi ve Yahoo'daki araştırmacıların ortak geliştirdiği, spam linklerin tespitine yönelik bir link analizi algoritmasıdır. Arama motoru optimizasyonu yaptığını iddia edenlerin birçoğu Google'ın PageRank algoritmasını suistimal etmek amacıyla yüklü miktarda backlink üretir. Bu türden arama motorlarını yanıltmaya yönelik girişimler TrustRank ve benzeri algoritmalarca tespit edilebilir.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU YAPMAK TEHLİKELİ MİDİR?
Arama motoru optimizasyonu yanlış ellerde son derece tehlikeli olabilir ve web siteniz için harcadığınız zaman ve paranın heba olmasına neden olabilir. Arama motoru optimizasyonu yaptığını söyleyen birçok şirket, arama motorlarını kandırmaya yönelik Black Hat SEO olarak adlandırılan teknikleri kullanır. Arama motorları bu teknikleri tespit etmeye yönelik algoritmalar geliştirmiştir, Black Hat SEO yapıldığı tespit edildiği anda söz konusu web sitesinin arama motoru indeksinden tümüyle çıkarılmasına varan sonuçlar doğması kaçınılmazdır.

Yaptığı işi çok iyi bilmesi gereken firmalara büyük paralar ödeyerek arama motoru optimizasyonu yaptıran dünya devi şirketin dahi başına benzer şeyler gelmiştir. Birkaç örnek vermek gerekirse;

* Google, 6 Şubat 2006'da otomotiv devi BMW firmasının PageRank'ini sıfıra indirmiştir. Sebep arama motoru optimizasyonu adı altında geçiş sayfaları (doorway pages) oluşturulmuş olmasıdır. * Online seyahat devi Expedia'nın web sitesi, Ocak 2014'de Google tarafından kullandıkları yanlış arama motoru optimizasyonu teknikleri nedeniyle cezalandırılmış ve bu olan Expedia'nın siyaretçi sayısında %25, hisse değerlerinde %4.5 düşüşe neden olmuştur.Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Çevrimiçi Destek
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!
Merhaba, destek ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!